Hallitus 2020



Puheenjohtaja

Marianna Moilanen
puheenjohtaja(a)lastarit.fi

Varapuheenjohtaja, SOOL-vastaava

Lotte Sylvestersson
lsylvestersson@gmail.com

Rahastonhoitaja

Emmiina Laamanen
emmiina.laamanen@student.oulu.fi

Sihteeri

Kati Korteniemi
kati.korteniemi@student.oulu.fi

Tiedotusvastaava

Senni Palukka

tiedotusvastaava@lastarit.fi

Some- ja hyväntekeväisyysvastaava

Henna Luoma

heluoma@student.oulu.fi

Työelämävastaava

Veera Paukkunen

veera.paukkunen@student.oulu.fi

Yritysyhteistyö- ja tuotevastaava

Karoliina Ylipuranen

yhteistyovastaava@lastarit.fi

Edunvalvonta (kopo ja sopo)

Salla Karhunen

salla.karhunen@student.oulu.fi

Tapahtumavastaava

Annika Sulkala

asulkala@student.oulu.fi

Tapahtuma- ja kansainvälisyysvastaava

Sanni Pätäri

sanni.patari@student.oulu.fi

Fuksivastaava

Nora Reku

nreku19@student.oulu.fi

Hyvinvointivastaava

Sara Ylipää

sara.ylipaa@student.oulu.fi

Varajäsenet

Santeri Laakkonen

stvincentti@gmail.com

Noora Lesonen

noora.lesonen@student.oulu.fi